Czyszczenie szafek kuchennych

Kuchnia jest szczególnym miejscem w domu. Wymaga naszej pielęgnacji. Tłuszcz zmieszany z kurzem, który powstaje w wyniku smażenia lub gotowania osadza się na meblach kuchennych. Z takim przeciwnikiem zwykłe środki do czyszczenia mebli mogą sobie zwyczajnie nie poradzić. W poniższym wpisie znajdziesz kilka ciekawych trików, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem.

Szczególną uwagę podczas sprzątania w kuchni należy zwrócić uwagę na blat, fronty kuchenne oraz uchwyty do szafek. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń podczas owej operacji i zastosować skuteczne metody czyszczenia.

Czym odtłuścić meble kuchenne?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Z pomocą przychodzą nam:

  • ocet
  • soda oczyszczona
  • amoniak

Te domowe sposoby na czyszczenie mebli kuchennych są w 100% ekologiczne.

Czyszczenie mebli Octem

To najpopularniejsza metoda. Sam ocet bardzo często jest stosowany również do mycia szyb. Nie zostawia śladów i szybko odparowuje. A co najważniejsze, zawsze jest dostępny. Nawet w czasach komuny :).

Zraszacz jest przydatny podczas czyszczenia mebli kuchennych

Ocet i czyszczenie mebli – przebieg procesu

  • wlej ocet do butelki (zraszacza)
  • spryskaj zatłuszczoną powierzchnię
  • odczekaj od kilku do kilkunastu minut
  • zmyj powierzchnię czystą, suchą ściereczką lub miękką gąbką

Soda oczyszczona, a czyszczenie mebli

Ten dość często używany w domu środek sprawdzi się również podczas usuwania uporczywych i tłustych plam z mebli i szafek w Twojej kuchni. Uważaj jednak na to by gąbka lub ścierka nie była zbyt mocno nasączona wodą ponieważ może to zaszkodzić drewnianym meblom oraz tym wykonanym z płyty MDF.

Polecana przez nas proporcja to 4 łyżki sody na litr wody.

Amoniak

To również dobra alternatywa do octu i sody oczyszczonej. Do garnka z wodą wlej wodę amoniakalną. W stosunku 1 część amoniaku na 5 części wody. Ta mieszanina doskonale poradzi sobie z nawet najbardziej uporczywymi, tłustymi plamami.

Uwaga!

Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcją obsługi oraz eksploatacji producenta Twoich mebli.