Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Bardzo wiele osób uważa, że meble lakierowane na wysoki połysk to najlepsza metoda na stworzenie nowoczesnych, eleganckich wnętrz. Lśniące fronty bez wątpienia nadają pomieszczeniom szyku i charakteru. Sen z powiek może jednak spędzać właścicielom tych mebli ich pielęgnacja i utrzymanie w czystości. W poniższym artykule znajdziesz kilka przydatnych rad, które pomogą Ci zachować ich piękno.

Przy tego rodzaju meblach zalecamy stosowanie uchwytów meblowych, aby nie zostawiać śladów na frontach kuchennych.

Meble lakierowane, a folia ochronna

Musisz wiedzieć, że meble lakierowane pokryte są folią ochronną. Przed jej zerwaniem należy zakończyć wszelkie remonty w domu. Pył z powietrza osadzi się na nieutwardzonym lakierze. Koniecznie trzeba tego uniknąć, aby meble zachowały swój blask.

Co musisz wiedzieć?

Nie możesz myć ich detergentami przez co najmniej miesiąc. Po zerwanie folii ochronnej lakier utwardza się przez jakiś czas – jest wtedy szczególnie narażony na wszelkiego rodzaju brud, pył oraz urazy mechaniczne. Przez ten okres warto czyścić meble suchą szmatką z mikrofibry.

Czym nie można czyścić mebli lakierowanych na wysoki połysk?

Najczęściej stosowanym materiałem w tego rodzaju meblach jest płyta MDF. Pokryty on jest wysokiej jakości lakierami barwiącymi.

Nie używaj takich rzeczy jak:

  • mleczek czyszczących
  • środków zawierających AMONIAK
  • środków zawierających ALKOHOL
  • proszki i pasty ścierne
  • szczotek, druciaków
  • popularnych gąbek do mycia naczyń, które „matują” powierzchnie

Po każdym myciu należy owe meble wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry. Pamiętaj również o tym, że MDF to materiał drewnopodobny i nie zaleca się go narażać na długi kontakt z wodą (kąpiele).

Sprawdzaj czy drzwiczki nie są poluzowane na zawiasach. Zapobiegniesz w ten sposób uszkodzeniom mechanicznym i otarciu mebli.

Meble na wysoki połysk – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim liczy się czas reakcji. Nie można w miarę możliwości dopuścić do tego aby plama na owych meblach „zaschła”. Dość często zdarza się, że „plama” pozostawiona na lakierowanych frontach doprowadzi do ich odbarwienia.

Do czyszczenia owych mebli używaj miękkiej ściereczki nasączonej wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń.

Podoba Ci się ten wpis? Zostaw lajka 🙂