Kuchnia z wyspą

Poniżej znajdziesz wiele ciekawych inspiracji kuchni z tzw. wyspą. Zapraszamy do przeglądania i komentowania. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty wybór uchwytów meblowych i gałek, które idealnie dopasują się do Twojej kuchni. Na naszej stronie znajdziesz również wykonawców kuchni na wymiar. W owym wpisie będziemy publikować pomysły naszych klientów oraz te znalezione w internecie. Znajdź gałki do mebli, które dopasują się do Twojego wnętrza. Kuchnia to bez wątpienia serce domu. Miejsce te powinno być wypełnione aromatem przypraw w połączeniu z rodziną atmosferą. Nowoczesne kuchnie z wyspą często zaskakują swoją wszechstronnością oraz pragmatyzmem. Celem tego wpisu jest pokazanie gotowych projektów z całego świata. Warto się dobrze zastanowić i przemyśleć to jak nasza kuchnia będzie wyglądać.

Wykonujesz podobne kuchnie? Napisz do nas. Opublikujemy Twoje projekty i pomożemy wypromować Twoje usługi. 

Jak urządzić wygodną kuchnię z wyspą?

Oczywiście można to zrobić samemu, lecz naszym zdaniem lepiej będzie, gdy powierzysz zaprojektowanie Twojej kuchni profesjonalistom. Kuchnia to inwestycja na lata i każdy jej element może wpłynąć na wygodę użytkowania. Bardzo modne są obecnie kuchnie połączone z salonem, takie rozwiązanie stosuje obecnie większość polskich rodzin. Biały to kolor, który dominuje obecnie podczas wyboru frontów kuchennych.

Warto odwiedzić wpis o tytule – Jakie uchwyty do białej kuchni?, aby zobaczyć, jakie są obecne trendy przy doborze tych istotnych dodatków meblowych. Jak dobrze wiemy każdy ceni sobie wygląd i komfort oraz praktyczne rozwiązania. Zależy nam na wygospodarowaniu miejsca do spożywania posiłków, miejsca do gotowania, wspólnej przestrzeni do spędzania razem czasu. Część z nas marzy aby centrum kuchni stanowił duży blat roboczy. Część chce połączyć blat z płytą grzewczą, zlewozmywakiem, miejscem do spożywania posiłków czy miejscem do spędzania wspólnego czasu przy ich przyrządzaniu. Praktycznym rozwiązaniem łączącym wszystkie te funkcje jest wyspa kuchenna.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia z wyspą kuchenną to marzenie wielu ludzi i wielu decyduje się na to nowoczesne i modne rozwiązanie . Wyspa kuchenna jest dobrym rozwiązaniem do dużych i średnich powierzchni, a przy właściwej aranżacji kuchni itaki mebel będzie praktycznym zagospodarowaniem przestrzeni również w mniejszych kuchniach. Dobrze wykonany projekt pozwoli nam na dopasowanie wyspy kuchennej i szafek w kuchni do każdego stylu, który nam odpowiada. Kuchnia i salon – pomieszczenia oddzielone blatem kuchennym to otwarta przestrzeń, którą możemy zaaranżować w wybranym przez siebie stylu.

Dla kogo będzie idealna wyspa kuchenna?

Można by rzec – dla wszystkich ceniących sobie wygodę, praktyczność, elegancję i nowe rozwiązania, bowiem wyspa kuchenna może pełnić różne funkcje. Nowoczesna kuchnia z wyspą będzie idealnym rozwiązaniem dla młodych ludzi prowadzących aktywny tryb życia. Wyspa w kuchni może zastąpić stół i stanowić centrum życia towarzyskiego. Młodzi ludzie mogą zapraszać gości na wspólne przyrządzanie i spożywanie posiłków. Wyspa kuchenna daje też możliwości połączenia wielu różnych obowiązków i przyjemności- blat roboczy może być doskonałym miejscem na laptopa, przenośny telewizor lub głośniki i nie zabraknie miejsca na pasję gotowania czy podawanie posiłków. Wyspa kuchenna często stanowi niebanalne połączenie przestrzeni pomiędzy kuchnią a salonem. Wnętrza domu wydają się wówczas bardziej przestronne i dają większe możliwości aranżacji przestrzeni na którą składa się salon i kuchnia.

Otwarta przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem jest to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Rodzice gotując czy przygotowując posiłki na wyspie kuchennej mogą jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci, a także wspólnie spędzać czas wolny. Rodzinna nauka gotowania w kuchni otwartej na salon jest źródłem przyjemności gdy mamy duży blat roboczy przy którym mogą się skupić wszyscy domownicy i który może też pełnić funkcję stołu. Na wyspie kuchennej możemy jednocześnie przygotowywać posiłki, odrabiać lekcje ze starszakami czy mieć na oku to co robią maluchy w przestrzeni salonu. Jeśli jeszcze w salonie otwartym na kuchnię mamy telewizor, to przy przyrządzaniu posiłków nie umknie nam żaden ulubiony serial, a kuchenne czynności uprzyjemni na przykład słuchanie i oglądanie teledysków.

Wyspy kuchenne nadają się do każdego rodzaju kuchni. Po pomysły i inspiracje możemy sięgnąć na strony internetowe, na których znajdziemy sporo informacji i ciekawe rozwiązania jak zagospodarować przestrzeń kuchenną i salonu z użyciem wysp kuchennych. Kuchnia z wyspą aranżacje to często wyszukiwana fraza w internecie. Dużo aranżacji jak połączyć kuchnię z salonem za pomocą wyspy możemy zobaczyć na zdjęciach w internecie. Taka galeria zdjęć pozwala na porównanie różnych aranżacji i wstępną decyzję, który projekt mógłby być tym naszym wymarzonym i pasowałby do naszej kuchni, salonu i stylu jaki mamy lub planujemy mieć w domu. Dobry projekt, taka nasza wstępna aranżacja przestrzeni to połowa sukcesu. Nowoczesne aranżacje to połączenie kuchni z przestrzenią salonu za pomocą dużej wyspy kuchennej spełniającej różne funkcje. Taka wyspa może idealnie wpasować się w ciąg kuchenny, zawierać wbudowaną płytę grzewczą, mnóstwo szafek do przechowywania, czy pełnić inne, nam potrzebne funkcje. Aranżacja otwartej na salon kuchni, dzieląca subtelnie za pomocą wyspy strefę wypoczynkową – salon, od strefy typowo roboczej kuchennej jest to projekt przyciągający uwagę i niebanalny. Oba pomieszczenia -kuchni i salonu, połączone w taki sposób dają strefę dzienną. Tak aranżowane nowoczesne pomieszczenia sprawiają wrażenie jednolitej i otwartej przestrzeni domu. Aranżacja wnętrza jakim jest kuchnia z wykorzystaniem dużej wyspy wymaga miejsca i przemyślenia jakie meble będą nam potrzebne, jaki styl wybierzemy aby nasza kuchnia z wyspą przyciągała uwagę i dobrze nam służyła. Możemy zdecydować się na gotowy mebel, jakim jest wyspa z kompletem mebli kuchennych. Przykładowe aranżacje – kuchnia z wyspą plus gotowe meble w tym samym stylu co wyspa, znajdziesz przeglądając strony internetowe producentów mebli i wysp . Takie kuchnie posiadające dobraną stylem wyspę stanowią inspiracje dla wielu osób, pragnących gotowych i efektownych rozwiązań. Wystarczy tylko wymierzyć metraż pomieszczenia jakim dysponujemy, zamówić, zainstalować i… gotowe. Możemy cieszyć się mając kuchnię z wyspą w której szafki są dobrane stylem do wyspy, blat kuchenny harmonizuje z blatem wyspy , a całość kuchni z wyspą jest spójna i zachowuje konkretny, wybrany przez nas styl. Na wyspie możemy zaprojektować to co będzie nam przydatne. Wyspę możemy potraktować jako blat do gotowania, łącząc ją z płyta grzewczą a nad nią umieszczając okap.

Wyspy kuchenne szczególnie te na kółkach są praktycznym rozwiązaniem w małych kuchniach. Przysunięcie wyspy do mebli kuchennych to dodatkowy blat roboczy niezastąpiony przy przygotowywaniu posiłków, a po odsunięciu taki blat może pełnić funkcję małego stołu . W małej kuchni gdzie liczy się każdy centymetr, wyspy dają możliwości przechowywania . Wyspy kuchenne wykonane w takim samym stylu jak meble kuchenne ujednolicą wnętrza , zapewnią nam szafki do przechowywania, dodatkowy blat do pracy, miejsce na płytę grzewczą nad którym umieścimy okap, zastąpią stół i optycznie powiększą przestrzeń

Jaką wielkość wyspy kuchennej wybrać?

Najmniejsza szerokość jest taka sama jak blatu kuchennego, czyli ok. 60 cm, jednak dla wygody dobrze jest powiększyć ją od o 30 cm w górę. Jej wielkość zależy zarówno od naszych potrzeb, jak i od wielkości wnętrza i sposobu jego zagospodarowania.

Wyspy najczęściej mają kształt prostokąta (np. 120 x 240 cm) lub kwadratu (np. 100 x 100 cm, 90 x90 cm)

Biała wyspa kuchenna

Jak dobrze wiemy kolor biały jest kolorem pasującym do wszystkiego, zaczynając od beży a kończąc na szarościach i czerniach. Dzięki białemu kolorowi mamy możliwość rozświetlić kuchnię oraz nadać jej klasy a także elegancji. Biały blat z szafkami doskonale odwzorowuje czystość oraz świeżość.